Chat with us, powered by LiveChat

wrocław dla jezusa

W co wierzymy?

Bóg

Jest żywy i realny. Wszechmocny, wszystko wiedzący i wszechwładny. Wierzymy, że jest obecny w Trzech Osobach: Bogu Ojcu, Jezusie Chrystusie, który jest Bożym Synem, oraz Duchu Świętym. Stworzył świat i ludzi, których pokochał niezwykłą i niczym nieograniczoną miłością. Kocha każdego człowieka, bez wyjątku.

biblia

Pismo Święte jest Bożym Słowem, napisanym przez ludzi pod natchnieniem Ducha Świętego. Jest aktualne i prawdziwe dla każdego i w każdym czasie. Może zmieniać życie – jeśli uwierzysz i zastosujesz to, co jest w nim napisane.

zbawienie

Bóg stworzył człowieka doskonałym, podobnym do Niego, ale ten wybrał bunt i grzech. To oddzieliło go od Boga... na całą wieczność. Ale Bóg tęsknił. Jezus, Jego Syn, urodził się jako człowiek, żył na ziemi jako człowiek i w praktyce pokazał ludziom, jak żyć. I że takie życie jest w ogóle możliwe. Potem umarł na krzyżu za grzechy każdego z nas – również za twoje. Co to znaczy? Że możesz znów być z Bogiem, wiecznie. Wystarczy uwierzyć w ofiarę Jezusa. Wystarczy przyjąć z wdzięcznością ten wyjątkowy prezent. Za darmo.

zmartwychwstanie

Po śmierci Jezus zmartwychwstał w swoim ludzkim ciele i ci, którzy w Niego wierzą, również tego doświadczą. Na pamiątkę tego, co dla nas zrobił, uczestniczymy w Wieczerzy: podczas spotkań w domach, tzw. grup domowych, jemy chleb i pijemy wino, dbając przy tym o to, by wcześniej rozwiązać wszelkie spory i nieporozumienia między sobą.

chrzest

Zanurzenie w wodzie jest deklaracją wiary w to, co zrobił Jezus. Ma sens tylko wtedy, gdy ta decyzja podejmowana jest świadomie. Ale chrzest wodny to nie wszystko. Wtedy podróż dopiero się rozpoczyna. Chrzest Duchem Świętym i wszystkie Jego wyjątkowe dary to kolejny prezent od Boga, który czeka na każdego, kto uwierzy.

kościół

Wierzący w Jezusa chcą się dzielić tym, jak ich zwykłe życie nabrało niezwykłego koloru. Miłość i akceptacja, siła do pokonywania przeciwności, wyjątkowe relacje. Ci ludzie to właśnie Kościół. WDJ jest wspólnotą lokalną, której marzeniem jest, by Wrocław poznał Jezusa takiego, jakim jest naprawdę. I by Jego standardy były obecne w każdym obszarze życia miasta.

nowe życie

Wiara w Jezusa odmienia. WSZYSTKO. Daje radość, pokój, siłę, wolność. Nazywamy to nowym narodzeniem. Jest ono realne i dostępne dla każdego. Wierzymy, że nigdy i dla nikogo nie jest za późno, a Bóg nieustannie czeka na każdego człowieka.
Na ciebie też.

DNA naszego kościoła


Jeśli chcesz lepiej poznać naszą wizję, poświęć kilka chwil podczas porannego spaceru
lub treningu na siłowni na przesłuchanie poniższych nagrań.

pastor

adam piątkowski

Pastor kościoła Wrocław dla Jezusa.

Żywiołowy, pozytywny, czasem nawet zabawny. U ludzi ceni dziecięcą radość, odwagę i łatwość wybaczania. Stawia działanie ponad gadanie.

Pasjonat życia i wizjoner, zafiksowany na idei budowania Bożego Królestwa tu i teraz: w mieście, szkole, pracy, sąsiedztwie. Jego ulubionym zajęciem jest pobudzanie ludzi do rozwoju.

Duchowy lider, inspirujący mówca, siła napędowa WDJ. Bywa kontrowersyjny, ale zawsze szczery. Wnikliwie i z wielką pasją studiuje Biblię. Z Bogiem przyjaźni się od ponad 25 lat.

agnieszka

agnieszka piątkowska

Doskonałe wzmocnienie swojego męża. Razem z nim od początku tworzy wspólnotę. Silna kobieta stojąca na najmocniejszym fundamencie, jakim jest Jezus.

Fascynuje ją Boża mądrość i miłość, o których mówi z wielką pasją. Co najsilniej gra w jej sercu? Możliwość pokonywania swoich ograniczeń z Bożą pomocą. Zawodowo pracuje jako nauczyciel, a w kościele koordynuje m.in. działanie szkółki niedzielnej.

Biblia to dla niej lektura numer jeden, ale poza nią czyta prawie wszystko. Ma słabość do herbaty z cytryną i miodem.

Liderzy

Różne życiorysy, ale jedna pasja: budowanie silnego kościoła lokalnego w oparciu o biblijne wartości i relacje – zarówno tę z Bogiem, jak i z innymi ludźmi.

Ewa i Maciek Burak

ewa i maciek burakOWIE

Agnieszka i Jarek Chrąchol

agnieszka i jarek chrącholOWIE

Erika Hiler

erika hiler

erika hiler

Gosia Jarosz

gosia jarosz

Karolina i Jacek Jędrzejec

karolina i jacek jĘDRZEJCOWIE

Ewa i Maciek Burak Copy

kasia i arek kowalscy

Dorota i Krzysiek Wojnar

Dorota i krzysiek wojnarOWIE

Dorota i krzysiek wojnar

Facebook  |  Instagram  |  YouTube  |  E-mail

Wrocław dla Jezusa 2017-2019 © Projekt strony: Jędrzej Rayski

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Usługę czatu dostarcza LiveChat.

Wrocław dla Jezusa 2017 © Projekt strony: Jędrzej Rayski