Chat with us, powered by LiveChat

4 PRAWDY, KTÓRE ZMIENIĄ TWOJE ŻYCIE

Bóg jest bliżej niż myślisz

Bóg nie jest zaskoczony ani obrażony tym, co robisz. Nie czeka na twoje potknięcia, by wymierzyć karę. Nie chce cię kontrolować – chce być przyjacielem. Zależy Mu na tobie, tak bezinteresownie. Marzy o tym, byś chciał Go poznać i dzielić się swoją codziennością jak z najbliższą osobą. Ma dla ciebie naprawdę wspaniałe rzeczy! Kocha cię Ten, który ma i może wszystko. A ty, marzysz o czymś, prawda?

„Ja przyszedłem, aby owce miały życie i to życie w całej pełni”.
Ewangelia Jana 10:10

Bóg zrobił więcej niż myślisz

Bóg jest święty, a ludzie nie. Chodzi o to staroświeckie i niewygodne słowo „grzech”. To coś, co sprawia, że relacja człowieka z Bogiem nie byłaby możliwa, gdyby nie to, że Jezus postanowił wziąć na siebie winy nas wszystkich. Twoje też. On poddał się karze i umarł w twoim imieniu. Zrobił to niezależnie od tego, czy przyjmujesz to do wiadomości, czy nie. Ryzykant! Ale prawdziwa miłość często ryzykuje i nie kalkuluje. On dał się zabić, żebyś mógł być blisko Boga. I żyć PEŁNIĄ życia.

„Bóg bowiem tak bardzo ukochał świat, że dał swego Jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.
Ewangelia Jana 3:16

Bóg rozumie lepiej niż myślisz

„Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom, aby się ktoś nie wynosił”
List do Efezjan 2:8-9

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego Jezus zdecydował się umrzeć za Ciebie na krzyżu? To proste – żeby dać ci prawdziwą wolność! WOLNOŚĆ od grzechu, samooskarżenia, smutku, krytycyzmu. WOLNOŚĆ od negatywnych myśli, choroby, niedostatku. WOLNOŚĆ od samotności. Uwierz w to. Naprawdę możesz zacząć wszystko od nowa.

„Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”.
Ewangelia Jana 14:6

Bóg jest zainteresowany tobą bardziej niż myślisz

„Bo wiara płynąca z serca zapewnia sprawiedliwość, a jej wyznanie ustami zapewnia zbawienie”.
List do Rzymian 10:10

Bóg jest tak realny. Trudno w to uwierzyć? Zaprzyjaźnij się z Nim. Idź na spacer i mów do Niego. Smutno ci – wypłacz się przed Nim. Masz niesamowity dzień – opowiedz Mu o tym.

Uwierz, że Bogu zależy na tobie i twoim życiu.

Ruch należy do ciebie!

Jeśli wierzysz, że śmierć Jezusa nie była bez sensu, że ma znaczenie dla Twojego życia – powiedz to głośno. Uwierz w to, co Bóg dla ciebie zrobił: umarł i zmartwychwstał, żebyś mógł być zbawiony. Możesz pomodlić się tymi prostymi słowami:

Dobry Boże, dziękuję Ci za Twoją miłość i za to, że zawsze chcesz mojego dobra. Przepraszam za wszystkie moje grzechy, upadki i obojętność wobec Ciebie.

Dziękuję Ci Panie Jezu, że zdecydowałeś się umrzeć na krzyżu za moje grzechy. Wierzę, że pokonałeś śmierć i wszystkie dzieła diabła. Wierzę, że zmartwychwstałeś i żyjesz..przejmij kontrolę nad każdą dziedziną mojego życia. Jezu, wyznaję Cię dzisiaj moim Panem i Zbawicielem!

Proszę Cię o Twojego Ducha Świętego, aby mnie prowadził i pomógł mi być Twoim dzieckiem. Dziękuję Ci, Panie! AMEN!

©2023 Wrocław dla Jezusa