Chat with us, powered by LiveChat

wrocław dla jezusa

W co wierzymy?

Bóg

Jest żywy i realny. Wszechmocny, wszystko wiedzący i wszechwładny. Wierzymy, że jest obecny w Trzech Osobach: Bogu Ojcu, Jezusie Chrystusie, który jest Bożym Synem, oraz Duchu Świętym. Stworzył świat i ludzi, których pokochał niezwykłą i niczym nieograniczoną miłością. Kocha każdego człowieka, bez wyjątku.

biblia

Pismo Święte jest Bożym Słowem, napisanym przez ludzi pod natchnieniem Ducha Świętego. Jest aktualne i prawdziwe dla każdego i w każdym czasie. Może zmieniać życie – jeśli uwierzysz i zastosujesz to, co jest w nim napisane.

zbawienie

Bóg stworzył człowieka doskonałym, podobnym do Niego, ale ten wybrał bunt i grzech. To oddzieliło go od Boga... na całą wieczność. Ale Bóg tęsknił. Jezus, Jego Syn, urodził się jako człowiek, żył na ziemi jako człowiek i w praktyce pokazał ludziom, jak żyć. I że takie życie jest w ogóle możliwe. Potem umarł na krzyżu za grzechy każdego z nas – również za twoje. Co to znaczy? Że możesz znów być z Bogiem, wiecznie. Wystarczy uwierzyć w ofiarę Jezusa. Wystarczy przyjąć z wdzięcznością ten wyjątkowy prezent. Za darmo.

zmartwychwstanie

Po śmierci Jezus zmartwychwstał w swoim ludzkim ciele i ci, którzy w Niego wierzą, również tego doświadczą. Na pamiątkę tego, co dla nas zrobił, uczestniczymy w Wieczerzy: podczas spotkań w domach, tzw. grup domowych, jemy chleb i pijemy wino, dbając przy tym o to, by wcześniej rozwiązać wszelkie spory i nieporozumienia między sobą.

chrzest

Zanurzenie w wodzie jest deklaracją wiary w to, co zrobił Jezus. Ma sens tylko wtedy, gdy ta decyzja podejmowana jest świadomie. Ale chrzest wodny to nie wszystko. Wtedy podróż dopiero się rozpoczyna. Chrzest Duchem Świętym i wszystkie Jego wyjątkowe dary to kolejny prezent od Boga, który czeka na każdego, kto uwierzy.

kościół

Wierzący w Jezusa chcą się dzielić tym, jak ich zwykłe życie nabrało niezwykłego koloru. Miłość i akceptacja, siła do pokonywania przeciwności, wyjątkowe relacje. Ci ludzie to właśnie Kościół. WDJ jest wspólnotą lokalną, której marzeniem jest, by Wrocław poznał Jezusa takiego, jakim jest naprawdę. I by Jego standardy były obecne w każdym obszarze życia miasta.

nowe życie

Wiara w Jezusa odmienia. WSZYSTKO. Daje radość, pokój, siłę, wolność. Nazywamy to nowym narodzeniem. Jest ono realne i dostępne dla każdego. Wierzymy, że nigdy i dla nikogo nie jest za późno, a Bóg nieustannie czeka na każdego człowieka.
Na ciebie też.
Jeśli chcesz nas lepiej poznać, zapraszamy na spotkanie WDJ START, które organizujemy co jakiś czas. Możesz wtedy dowiedzieć się więcej o naszym kościele, lepiej poznać pastora i osoby odpowiedzialne za wspólnotę. Najbliższe spotkanie już w sobotę 11 lutego w godzinach 11:00-13:00, w Tratwie na ul. Legnickiej 65! Zgłoś się na [email protected].

pastor

adam piątkowski

Pastor kościoła Wrocław dla Jezusa.

Żywiołowy, pozytywny, czasem nawet zabawny. U ludzi ceni dziecięcą radość, odwagę i łatwość wybaczania. Stawia działanie ponad gadanie.

Pasjonat życia i wizjoner, zafiksowany na idei budowania Bożego Królestwa tu i teraz: w mieście, szkole, pracy, sąsiedztwie. Jego ulubionym zajęciem jest pobudzanie ludzi do rozwoju.

Duchowy lider, inspirujący mówca, siła napędowa WDJ. Bywa kontrowersyjny, ale zawsze szczery. Wnikliwie i z wielką pasją studiuje Biblię. Z Bogiem przyjaźni się od 30 lat.

agnieszka

agnieszka piątkowska

Doskonałe wzmocnienie swojego męża. Razem z nim od początku tworzy wspólnotę. Silna kobieta stojąca na najmocniejszym fundamencie, jakim jest Jezus.

Fascynuje ją Boża mądrość i miłość, o których mówi z wielką pasją. Co najsilniej gra w jej sercu? Możliwość pokonywania swoich ograniczeń z Bożą pomocą.

Biblia to dla niej lektura numer jeden, ale poza nią czyta prawie wszystko. Ma słabość do herbaty z cytryną i miodem.

Liderzy

Różne życiorysy, ale jedna pasja: budowanie silnego kościoła lokalnego w oparciu o biblijne wartości i relacje – zarówno tę z Bogiem, jak i z innymi ludźmi.

Ewa i Maciek Burak

ewa i maciek burakOWIE

Agnieszka i Jarek Chrąchol

agnieszka i jarek chrącholOWIE

Erika Hiler

erika hiler

erika hiler

Gosia Jarosz

gosia jarosz

Karolina i Jacek Jędrzejec

karolina i jacek jĘDRZEJCOWIE

Ewa i Maciek Burak Copy

kasia i arek kowalscy

Dorota i Krzysiek Wojnar

Dorota i krzysiek wojnarOWIE

Dorota i krzysiek wojnar

Facebook  |  Instagram  |  YouTube  |  E-mail

©2023 Wrocław dla Jezusa

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Usługę czatu dostarcza LiveChat.

©2023 Wrocław dla Jezusa